UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
ŚWIETLICOWE PSZCZÓŁKI PRZY OGNISKU
DYSKOTEKA - DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA WE WROCŁAWIU - KL. IV, VI i VII
Uczniowie klas IV, VI i VII spędzili Dzień Chłopaka we Wrocławiu. Dzieci
pod opieką Pań Joanny Baran - Janickiej oraz Anny Leszczyńskiej - Janik udały się
na Ostrów Tumski, do Katedry oraz zjadły smaczne lody. Po wyczerpującym spacerze uczestnicy wzięli udział w seansie filmowym w Pasażu Grunwaldzkim. To był mile spędzony czas.
SPRZATANIE ŚWIATA
KLASY III i V W KOTLINIE KŁODZKIEJ
OGNISKO W ZERÓWCE
PREZENTY Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
OTRZĘSINY KLASY IV
PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I
26 października odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów do grona społeczności uczniowskiej.
Program artystyczny przygotowały Panie Jolanta Prokopowicz i Anna Leszczyńska - Janik.
Po wprowadzeniu pocztu flagowego
i odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszoklasiści przy wsparciu uczniów z klas starszych zaprezentowali program artystyczny. Występ dzieci uświetniły piękne wiersze, piosenki i taniec. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że najmłodsi przygotowali się na przysłowiową piątkę.
Po występie uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom. Następnie Dyrektor Bogumiła Szermer oraz wychowawczyni klasy I, Pani Jolanta Prokopowicz dokonały aktu pasowania na ucznia.
Na uroczystość przybyli liczni goście. Wśród, których byli: Naczelnik ZAPO - Pani Krystyna Haładaj, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół z Gminy Trzebnica, Rodzice, Nauczyciele oraz koleżanki
i koledzy ze starszych klas.
Po akademii dzieci otrzymały upominki i udały się na słodki poczęstunek. Dla najmłodszych był to dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.
DNI KULTURY ZDROWOTNEJ
AKADEMIA W WYKONANIU ŚWIETLICOWYCH "PSZCZÓŁEK"- DNI KULTURY ZDROWOTNEJ
Świetlicowe "Pszczółki", pod kierunkiem Pań Dominiki Surmy i Anny Leszczyńskiej - Janik podsumowały Tydzień Kultury Zdrowotnej.
„Zdrowie dzieci bogactwem przyszłości" to hasło, pod jakim obchodziliśmy tegoroczne Dni Kultury Zdrowotnej. W dniach od 22 do 26 października promowaliśmy zdrowy styl życia. Wychowawcy klas prowadzili lekcje na temat właściwego odżywiania. Głównym celem było uświadomienie uczniom, że to co młody człowiek wniesie w swoje dorosłe życie będzie ważne dla nas samych i następnych pokoleń. Uczniowie robili kanapki, sałatki oraz koktajle. Podczas zajęć świetlicy opiekuńczo – wychowawczej uczestnicy spotkań zachęcali do uprawiania sportów i zdrowej diety. Podsumowaniem działań było przedstawienie nawiązujące do hasła, które towarzyszyło Nam przez cały tydzień. Młodzi aktorzy zachęcali do zdrowego żywienia oraz uprawiania sportu. Występ dostarczył dzieciom wiele radości, a te kilka dni było dobrą lekcją dbałości o najcenniejszy dar, jakim jest nasze zdrowie.
KLASA IV - ZAJĘCIA NA UNIWERSYTECIE WROCŁWSKIM
ZERÓWKOWICZE W DRODZE DO GŁUCHOWA
100. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
9 listopada świętowaliśmy 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademię rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Hymn wykonano dokładnie o godzinie 11.11, w ramach akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. Następnie uczniowie klas starszych, pod kierunkiem Pań Małgorzaty Dudy i Anny Leszczyńskiej – Janik przybliżyli widzom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Młodzi aktorzy w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, aż do pamiętnego roku 1918 - odzyskania niepodległości. Podczas akademii odśpiewano
wzruszające pieśni: „Mury”, „Jest takie miejsce”, „Rotę”, „Piechotę”, „Legiony”, „Wojenkę”. Apel wprowadził widzów w klimat zadumy, refleksji, ale i radości z tego co mamy, radości z „Naszej Niepodległej”. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a Pani Dyrektor Bogumiła Szermer podziękowała im za wspaniały występ. Po akademii wszyscy wzięliśmy udział w „Marszu dla Niepodległej”, manifestując w ten sposób publicznie swój patriotyzm. Tego dnia odbył się również konkurs historyczny dla klas starszych. To był nasz sposób na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najważniejsze byśmy byli razem, razem wspominali przeszłość, razem cieszyli się z teraźniejszości i razem mogli spokojnie patrzeć w przyszłość.
TRZEBNICKIE OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
W niedzielę, 11 listopada Dyrektor szkoły, nauczyciele, delegacje uczniów oraz rodziców na zaproszenie Burmistrza Gminy Trzebnica Pana Marka Długozimy wzięli udział w uroczystości 100.rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w odsłonięciu Pomnika Wolności, czego dokonali Burmistrz, Pan Marek Długozima wspólnie z minister Beatą Kempą, Adamem Kempą ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Trzebnickiej Zbigniewem Lubiczem-Miszewskim oraz uczniami i harcerzami Alicją Sobczak ZHR ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Błażejem Mielnikiem ZHP ze Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim. O godzinie 12.00 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn dla Niepodległej oraz dla wszystkich tych, którzy oddali życie za Polskę. Następnie udaliśmy się do Bazyliki, gdzie została odprawiona uroczysta msza.
STOP PRZEMOCY - WIZYTA POLICJANTA
W ramach realizacji programu profilaktyczno - wychowawczego nasza szkoła prowadzi szeroki zakres działań takich jak, np. „Bezpieczeństwo w szkole” oraz „Stop przemocy”.
Działania te ukierunkowane są przede wszystkim na kształcenie właściwych postaw
i mechanizmów obronnych wobec zagrożeń ze strony negatywnych zjawisk społecznych, takich jak: alkoholizm, nikotynizm, przestępczość nieletnich, przemoc rówieśnicza
oraz przemoc domowa.
W październiku gościliśmy funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji z Trzebnicy, asp. szt. Przemysława Łagowskiego, który spotkał się z uczniami klas 4-8 i wygłosił prelekcję na temat zagrożeń związanych z wiekiem dorastania, przemocy rówieśniczej
oraz cyberprzemocy. Policjant mówił o odpowiedzialności za swoje postępowanie. Przestrzegał przed zachowaniem, które jest przejawem demoralizacji oraz przed czynami karalnymi. Nasz gość scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przedstawiciel policji zwrócił uwagę na rozsądne korzystanie z internetu i portali społecznościowych, użytkowanie telefonów komórkowych, zamieszczanie informacji i pobieranie plików z internetu.
Dyrektor, wychowawcy, rodzice oraz uczniowie serdecznie dziękują funkcjonariuszowi za ciekawą
i pouczającą prelekcję.
PROJEKT PISANIA LISTÓW
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASACH IV - VII
ANDRZEJKI W KLASACH 0-III
LAUREACI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY LIST
W październiku, w ramach Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów odbył się konkurs na ten najpiękniejszy. Uczniowie wybierali spośród sześciu tematów. W ramach 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości chętni uczestnicy podejmowali tematykę patriotyczną. Pisali list do Powstańsca i/lub wyrażali swoją opinię na temat wolności.
Dzieci tworzyły formy wypowiedzi pisemnej nie tylko w języku polskim, ale także w języku angielskim.
Najpiękniejsze listy patriotyczne zostały odczytane podczas rozdania dyplomów i papeterii.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rzodziców za zakup nagród.
KATEGORIA KLAS IV-V
I m. z wyróżnieniem - Jakub Staroń
I m. - Szymon Mackiewicz
II m. - Anna Dyszczyńska
II m. - Wiktoria Pilc
III m. - Maja Kwiecińska
III m. - Wojciech Witkowski
KATEGORIA KLAS VI-VIII
I m. - Julia Jasińska
II m. - Nikola Haba
III m. - Klaudia Chorzępa
Gratulujemy :)
MIKOŁAJKI W MILICZU - KLASY 0 - III
MIKOŁAJKI NA BASENIE - KLASY II, III i V
MIKOŁAJKI WE WROCŁAWIU - KLASA V
ŚWIETLICOWE "PSZCZÓŁKI" NA WYCIECZCE MIKOŁAJKOWEJ W POZNANIU
W sobotę 1 grudnia dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicy zwanej „Pszczółką” w ramach prezentu Mikołajkowego pojechały na wycieczkę do Poznania. Wyprawę zorganizowały panieDominika Surma i Anna Leszczyńska – Janik. Celem wyjazdu było poznanie historii i zabytków tego największego w Wielkopolsce miasta. O godzinie 8.00 wyjechaliśmy sprzed budynku Szkoły Podstawowej w Boleścinie. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było Rogalowe Muzeum Poznania. Znajduje się ono na Starym Rynku, w jednej z kamieniczek naprzeciwko Ratusza. Dzieci zaznajomiły się z niektórymi wyrazami z gwary poznańskiej. Poznały legendę o św. Marcinie oraz dowiedziały się skąd wzięły się rogale świętomarcińskie. Potem starszy rogalowy mistrz wyjaśniał etapy powstawania rogali. Dzieci brały czynny udział w poszczególnych czynnościach wyrobu tego słodkiego wypieku. Wszyscy mieli możliwość degustacji. O godzinie 12.00 z okien muzeum można było zobaczyć dwa trykające się koziołki, które są symbolem Poznania.Każdy uczestnik spotkania otrzymał Certyfikat Rogalowego Czeladnika. Obejrzeliśmy również film edukacyjny przedstawiający krótką historię miasta. Następnie udaliśmy się na spacer po Rynku, wzięliśmy także udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Spacerowaliśmy po Starym Mieście i kupiliśmy pamiątki. Nie zabrakło również akcentu historycznego, dlatego kolejnym etapem była wizyta w Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII. XIX wieczny fort obronny Twierdzy Poznań (Festung Posen). W latach II wojny światowej ponure miejsce kaźni. Hitlerowskie więzienie dla Polaków, miejsce tortur i śmierci w latach 1939-1945. Obejrzeliśmy wiele pamiątek po więźniach i fotografie, które uzupełniają przerażającą prawdę tamtych czasów. To była żywa lekcja historii. Zgodnie stwierdziliśmy, że wycieczka była niezwykła i pouczająca. Pełni wrażeń wróciliśmy do Boleścina, a niebawem chcielibyśmy uczestniczyć w kolejnej, tak ciekawej wyprawie. W wycieczce mogliśmy uczestniczyć dzięki życzliwości Burmistrza Gminy Trzebnica, Pana Marka Długozimy, który sfinansował transport do Poznania, za co serdecznie dziękujemy.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
6 grudnia uczniowie klas 4,6 i 7 wyruszyli na
wycieczkę do Nowej Rudy, gdzie zwiedzili Muzeum Górnictwa oraz Kopalnię Węgla.
Pod czujnym okiem przewodnika przemierzyli Podziemną Trasę Turystyczną, podczas
której poznali stosowane niegdyś metody
ciężkiej pracy górników. Obejrzeli
maszyny górnicze i wagoniki podziemnej kolejki, służące do przewożenia ludzi
oraz transportu węgla. Ciekawostką i wielką atrakcją był duch – skarbnik, strzegący
tajemnic kopalni, który straszył i bawił.
Jednak
największą niespodzianką okazało się spotkanie ze Świętym Mikołajem,
który czekał z workiem
prezentów. Z kopalni wyjechaliśmy
autentyczną górniczą kolejką. Następnie udaliśmy się do restauracji, gdzie
zjedliśmy smaczną pizzę.
Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu.
Wycieczkę
zorganizowały Panie Joanna Janicka – Baran i Anna Leszczyńska – Janik.
ŚWIETLICOWE MIKOŁAJKI W TRZEBNICY ZORGANIZOWANE Z INICJATYWY BURMISTRZA GMINY TRZEBNICA PANA MARKA DŁUGOZIMY
WIZYTA PISARKI, PANI WIESŁAWY KUCIĘBY
12 grudnia gościliśmy znaną bajkopisarkę panią Wiesławę Kuciębę. Pani Wiesława przeczytała bajkę własnego aurorstwa pt.: "Dzień chwały". Uczniowie słuchali z zaciekawieniem i wielką uwagą a na zakończenie chętnie odpowiadali na pytania. Dziękujemy pani Wiesławie za miłą wizytę. Zachęcamy wszystkich do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. Kontakt z książką już od najmłodszych lat odgrywa nieocenioną rolę w rozwoju dzieci.
W dniu 12 grudnia gościliśmy znaną bajkopisarkę panią Wiesławę Kuciębę. Pani Wiesława przeczytała bajkę własnego autorstwa pt.: "Dzień chwały". Uczniowie słuchali z zaciekawieniem i wielką uwagą
a na zakończenie chętnie odpowiadali na pytania. Dziękujemy pani Wiesławie za miłą wizytę. Zachęcamy wszystkich do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. Kontakt z książką już od najmłodszych lat odgrywa nieocenioną rolę w rozwoju dzieci.
ŚWIĄTECZNY WYJAZD DO KINA NA FILM "GRINCH"- Kl. 4, 6 i 7
NASI WOLONTARIUSZE W ZAKŁADZIE OPIEKUŃCZO-LECZNICZYM W TRZEBNICY
WIGILIA W POSZCZEGÓLNYCH KLASACH
AKADEMIA WIGILIJNA PRZYGOTOWANA PRZEZ UCZNIÓW
KLASY IV, POD KIERUNKIEM PANI SURMY
27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
13
stycznia w Szkole Podstawowej w Boleścinie odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod hasłem: „Pomaganie
jest dziecinnie proste!”.
Imprezę
zorganizowało Stowarzyszenie Strona Aniołów we współpracy ze Szkołą Podstawową
w Boleścinie. Szefem sztabu był P. Wojciech Duży.
Otwarcie 27. Finału nastąpiło o
godzinie 16.00. W programie imprezy były występy miniformacji „Marynarskie
marzenia” oraz „Barbi”. Zaśpiewały także wyjątkowe wokalistki Aliona
Wojcechowska, Joanna Raszowska, Laura Podyma, Michalina Szczepaniak, Zuzanna
Wąs, Oliwia Schmitt, Natalia Janas oraz Kamila Obuchowska. Mieliśmy przyjemność
podziwiać wspaniały koncert skrzypaczek: Kingi Kozakiewicz oraz Pauliny
Kobylskej. Odbyły się także występy uczniów z naszej szkoły, były to zabawne
kabarety.
Najwięcej
pozytywnych emocji wywołały wyjątkowe pokazy gościa specjalnego, którym była SZKOŁA
TAŃCA SETENTA z Wrocławia. To niepowtarzalne show taneczne było
niecodziennym przeżyciem.
Wiele
pozytywnych emocji dostarczyła loteria fantowa przygotowana przez Panią Joannę
Baran – Janicką. Przybyłe dzieci miały zapewnione wiele atrakcji, wśród których
nie zabrakło malowania twarzy,
co profesjonalnie robiła uczennica Natalia Jachym. Najmłodsi mogli skorzystać z
uroków pokoju zabaw, natomiast starsi z sali gier komputerowych.
Odbył
się również turniej chińczyka, który poprowadziła Pani Małgorzata Walaszek.
Dużym
zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka z pysznymi wypiekami, za które gorąco dziękujemy
rodzicom.
Szef sztabu przeprowadził
licytację, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Wielkie podziękowania należą się dobroczyńcom
i jednocześnie właścicielom zaprzyjaźnionych firm.
Na
podziękowania zasługują również zaangażowani w prace podejmowane przez sztab
P.
Wojciecha Dużego. Są to: Dyrektor Bogumiła Szermer, która udostępniła budynek
szkoły;
Rada
Rodziców Szkoły Podstawowej w Boleścinie; p. Anna Leszczyńska – Janik – ściśle
współpracująca ze sztabem i jednocześnie koordynująca działania na terenie
szkoły;
Rodzice
oraz absolwenci szkoły: Emilia Jachym, Natalia Jachym, Jakub Włodarczyk,
Angelika Kokocińska – Chmielewska, Joanna Jatczak-Haba oraz Urszula i Daniel Witkowscy. O odpowiedni wystrój
pomieszczeń szkoły zadbały Panie: Dominika Surma, Anna Kurnicka i Anna
Leszczyńska – Janik.
Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych, dlatego
w imieniu dzieci, dla których zostanie zakupiony
za zebrane pieniądze sprzęt medyczny ratujący życie serdecznie dziękujemy
wszystkim darczyńcom i wolontariuszom oraz wszystkim bezimiennym wspierającym
symbolicznym grosikiem Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Z
przyjemnością informujemy, że udało się uzbierać ponad 18 000 pln.
Organizatorzy
serdecznie dziękują młodzieży, która aktywnie włączyła się do przygotowania
imprezy oraz kwestującym wolontariuszom. Oto 20 wspaniałych - Nasi
wolontariusze:
Marta
Biniecka, Eryk Duliba, Sebastian Duliba, Michał Dziaduś, Karolina Figaniak,
Nikola Haba, Natalia Jachym, Julia Jasińska, Amelia Kokocińska, Lena Lechowska,
Krzysztof Martyka, Julia Panek, Wiktoria Pilc, Kacper Skrzekowski, Natalia
Skrzekowska, Tomasz Sobieraj, Justyna Sokołowska, Laura Suchodolska, Łukasz
Werba, Natalia Ziobro.
Wieczór był wyjątkowo udany. Połączył ludzi, którzy wspólnie starali się, aby zebrać jak najwięcej środków na uratowanie chorych dzieci. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować kolejny finał i jednocześnie podwoić zebraną kwotę.
Wieczór był wyjątkowo udany. Połączył ludzi, którzy wspólnie starali się, aby zebrać jak najwięcej środków na uratowanie chorych dzieci. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować kolejny finał i jednocześnie podwoić zebraną kwotę.
W CENTRUM SZTUKI IMPART WE WROCŁAWIU NA SPEKTAKLU "BALLADYNA"
Wizyta w teatrze wcale nie musi być straconym czasem, a spektakl powstały na podstawie szkolnej lektury może być interesujący. Przekonali się o tym uczniowie klas szóstej, siódmej
i ósmej ze Szkoły Podstawowej w Boleścinie. 11 stycznia, pod opieką wychowawców pojechali
do Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu na spektakl „Balladyna”. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Krakowska Agencja Artystyczna z Bielsko–Białej. Już pierwsza scena wyraźnie spodobała się publiczności. Niewątpliwymi atutami tej sztuki były doskonała oprawa muzyczna, oryginalna scenografia i efekty specjalne, będące świetnym dopełnieniem całości. Widzowie przeżywali chwile grozy. Mogli też śmiać się, obserwując zabawne poczynania Chochlika i Skierki. Warto też wspomnieć o bardzo dobrych kreacjach aktorskich. Bez wątpienia, zachwyciła swą grą aktorka, która wcieliła się w postać głównej bohaterki dramatu- Balladyny. Duże wrażenie na widzach wywarła również królowa jeziora Gopła- Goplana. Sztuka skłania
do refleksji nad życiem i systemem wartości, które odgrywają w życiu każdego człowieka niezwykle ważną rolę. Na tym właśnie polega uniwersalizm „Balladyny”. Mam nadzieję,
że nasi uczniowie z przyjemnością pojadą na kolejne spektakle i zrozumieją,
że czytanie szkolnych lektur wcale nie musi być nudnym i męczącym zajęciem.
ZERÓWKOWICZE - SPOTKANIE PRZY ŻŁÓBKU
AKADEMIA Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA
WOLONTARIUSZE Z WIZYTĄ W DOMU OPIEKI SIÓSTR BOROMEUSZEK W TRZEBNICY
ŚWIETLICOWE "PSZCZÓŁKI" PODCZAS FERII ZIMOWYCH
NA ZAPROSZENIE BURMISTRZA UCZESTNICZYŁY
W WYCIECZCE DO TRZEBNICKIEGO KINA.
DZIECI OBEJRZAŁY WZRUSZAJĄCY A ZARAZEM POUCZAJACY FILM "BALLERINA".
KLASY 3, 4 i 5 NA BASENIE Z PANIAMI
MAŁGORZATĄ WALASZEK I MAŁGORZATĄ RADEK
KLASY 0-III NA SPEKTAKLU "DETEKTYW POZYTYWKA"
WALENTYNKI W ZERÓWCE
DZIEŃ KOTA W ZERÓWCE
WALENTYNKOWA NOC W SZKOLE - KLASY 4, 6, 7 i 8
Czy to
możliwe, żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole? A jednak......
To już tradycja. W piątek,
15 lutego uczniowie klas 4, 6, 7 i 8, pod opieką Pań Seweryny Janickiej, Joanny Baran – Janickiej i Anny Leszczyńskiej
- Janik nocowali w szkole.
Tym razem świętowali walentynki oraz urodziny dwóch
kolegów. Poza tortem i smacznym ciastem na stołach pojawiła się pizza. Po tak
kalorycznym posiłku nie zabrakło ćwiczeń, polegających na układach tanecznych do
"Just Dance". Odbyło się również rozdanie kartek oraz upominków
walentynkowych, które wcześniej uczniowie wrzucali do skrzynki przygotowanej na
tę okazję.
Poza tym uczestnicy oglądali filmy i robili tatuaże.
Około 1 w nocy uczniowie
zajęli swoje miejsca na materacach, jednak – jak się okazało - wcale nie po to
by spać. Śmiechom i pogaduchom nie było końca, dlatego pobudka o 7.30
rano była trudnym doświadczeniem. Wszyscy jednak zgodnie stwierdzili, że nie
żałują ani jednej nieprzespanej minuty. To była noc pełna wrażeń, atrakcji i
niespodzianek.
KARNAWAŁ KLASY 0-III
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY - KORECZKI OWOCOWE
W WYKONANIU KLASY I
POZNAJEMY PRZYPRAWY - KLASA III
TŁUSTY CZWARTEK
III DOLNOŚLĄSKI KONKURS POEZJI SYBIRACKIEJ -
WIKTORIA PILC ZAJĘŁA III MIEJSCE
ŚRODA POPIELCOWA
DZIEŃ KOBIET - AKADEMIA przygotowana przez uczniów, pod kierunkiem Pań Joanny Janickiej - Baran i Seweryny Janickiej
DZIEŃ KOBIET W KLASACH
LAPBOOKI W WYKONANIU UCZNIÓW KLASY 8 -
PODSUMOWANIE LEKTUR PRZED EGZAMINEM ÓSMOKLASISTY
TRZYMAMY FORMĘ - KLASY 6 i 7 NA LODOWISKU
KORECZKI OWOCOWE W WYKONANIU UCZNIÓW KLAS 5, 6 i 7
AKADEMIA Z OKAZJI DNIA WIOSNY - TRZYMAJ FORMĘ
Wspólne
obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez
uroczystości Szkoły Podstawowej w Boleścinie.
21 marca dzieci
uczęszczające na świetlicę opiekuńczo – wychowawczą,
pod kierunkiem Pań
Dominiki Surmy i Anny Leszczyńskiej – Janik
przygotowały przedstawienie „Zdrowy Czerwony
Kapturek”. Młodzi aktorzy wcielili się
w role
wilka, babci, mamy, doktora
i czerwonego kapturka. W
pięknej, wiosennej scenerii pojawiły się leśne zwierzaki,
które zachęcały do
higieny osobistej, uprawiania sportu oraz zdrowego odżywiania.
Występowi towarzyszyły
piosenki promujące zdrowie.
Przedstawienie było elementem programu
profilaktycznego „Trzymaj formę”,
bowiem o tej porze roku pojawia się potrzeba
dbania o własne zdrowie, kondycję i figurę.
Występ pozwolił w ciekawy sposób
przedstawić ważne treści,
ale także ukazał aktorskie, muzyczne i plastyczne
talenty uczniów.
Tradycyjnie,
wszystkie klasy przygotowały Marzanny, które uczniowie ponieśli
w
barwnym korowodzie, a następnie zostały one spalone, na znak końca zimy.
Odbyło
się również ognisko z kiełbaskami.
Impreza zintegrowała
społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty,
ale przede wszystkim była doskonałą
zabawą.
DZIEŃ WIOSNY W KLASACH 0-VIII
WYSYŁANIE POCZTÓWEK - AKCJA WIELKA MAPA POLSKI
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
Dnia 2.04.2019r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
W ramach obchodów uczniowie kl. I-III uczestniczyli w lekcji bibliotecznej,
pt. "Pewnego razu..." Nauczyliśmy się jak dbać o książki.
Zajęcia przygotowały Panie Jolanta Prokopowicz, Anna Kurnicka i Małgorzata Radek.
KOLEJNA WIZYTA SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU
W DOMU OPIEKI U SIÓSTR BOROMEUSZEK
Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu, pod opieką
Pań Dominiki Surmy i Anny Leszczyńskiej - Janik udali się do Domu Opieki
Sióstr Boromeuszek w Trzebnicy. Było to już kolejne spotkanie z podopiecznymi,
podczas którego wolontariusze zaprezentowali montaż słowno –muzyczny o tematyce profilaktyczno - wiosennej. Po występie uczniowie wręczyli świąteczne upominki
i złożyli życzenia. Spotkanie wszystkim obecnym dostarczyło wielu emocji i wzruszeń.
14. ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II
LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU BAŚNIOWEGO
I m. - Antoniusz Duś, I m. - Wojciech Witkowski,
II m. - Jakub Staroń,
III m. - Gabriela Tylki,
IV m. - Szymon Mackiewicz.
Gratulujemy ! Antoniusz Duś reprezentował nas w Powiatowym Konkursie Baśniowym.
DZIEŃ MARCHEWKI W ZERÓWCE
4 kwietnia zerówkowicze obchodzili POMARAŃCZOWY DZIEŃ MARCHEWKI.
Dzieci poznały wartości odżywcze tego warzywa, a także wykonały papierowe marchewki. Uczniowie pod okiem wychowawczyni wykonali chipsy marchewkowe,
a także świeżo wyciskany sok z marchwi.
Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i balonową marchewkę.
Wszyscy doskonale się bawili!
KLASY 0 - III W MUZEUM POCZTY I TELEKOMUNIKACJI
28 marca uczniowie klas 0-3 ze SP w Boleścinie, wzięli udział w zajęciach edukacyjnych
w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Klasy 0 i 1 miały lekcję "W centrali telefonicznej". Zajęcia dotyczące pojęcia komunikowania się oraz telefonu. Dzieci dowiedziały się jak działa telefon oraz poznały historię tego wynalazku.
W części warsztatowej uczniowie sami zbudowali centralę telefoniczną.
Druga grupa - klasy 2 i 3 uczestniczyły w lekcji "Droga listu i zabawy przy okienku pocztowym". Na zajęciach dzieci zapoznały się z historią przekazywania wiadomości.
Dowiedziały się jak w dawnych czasach komunikowano się ze sobą, zanim pojawił się list
w formie papierowej, czemu służyło palenie ogniska i bicie w bębny.
W sali muzealnej oglądały dawne pojazdy pocztowe, które dostarczały pocztę.
W zajęciach warsztatowych dzieci adresowały i wysyłały listy.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem brali udział w zajęciach.
Po wizycie w Muzeum Poczty i Telekomunikacji wybraliśmy się do kina na bajkę o przyjaźni. Dzieci wróciły bardzo zadowolone.
KLASY VI, VII i VIII W ŁODZI ORAZ UNIEJOWIE
26 kwietnia uczniowie klas 6, 7 i 8, pod opieką Pań Seweryny Janickiej i Anny Kurnickiej
wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Łodzi i Uniejowa.
Wyjazd rozpoczął się od zbiórki przed szkołą o 7 rano.
Na miejsce uczestnicy dotarli o godz. 10.00, gdzie czekała na nich pani przewodnik,
która krótko przedstawiła historię Łodzi i zaprosiła wszystkich do wspólnego zwiedzania.
Jako pierwszy punkt wycieczki uczniowie zwiedzili Muzeum Kinematografii, dawny Pałac Scheiblera naszego króla bawełny, rekwizyty z filmu Kingsize z 1987 oraz Szkołę Filmową i
arterie tv. Następnie zwiedzający udali się na Księży Młyn i osiedle robotnicze,
zobaczyli gdzie kręcono serial Komisarz Aleks.
W dalszej części wycieczki uczestnicy spacerowali ulicą Piotrkowską
i zwiedzali zabytkowe kamienice, pasaż Schillera - pierwszego rektora szkoły filmowej i reżysera, widzieli fortepian Artura Rubinsteina, Misia Uszatka oraz Aleję Gwiazd.
Potem udali się do Manufaktury, czyli imperium żydowskiego fabrykanta Izraela Poznańskiego. Ostatnią atrakcją była wizyta w Termach w Uniejowie,
która dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.
Uczestnicy zadowoleni wrócili do domów, do których przywieźli same dobre wspomnienia.
UROCZYSTA GALA LAUREATÓW III DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI SYBIRACKIEJ
"WIERSZE OJCÓW NASZYCH"
NASZA LAUREATKA III MIEJSCA - WIKTORIA PILC
GRATULACJE :)